Kvietimas į Pasaulinei širdies dienai skirtą renginį

2024 09 23

Pasaulinė širdies federacija rugsėjo 29 dieną paskelbė Pasauline širdies diena. Ši diena minima daugiau nei 100 pasaulio šalių, siekiant atkreipti dėmesį į širdies ligas sukeliančius rizikos faktorius ir paskatinti sveiką gyvenseną.

Nuo širdies ir kraujagyslių ligų miršta daugiau žmonių nei nuo visų vėžio formų ir lėtinių kvėpavimo takų ligų kartu sudėjus. Tokios širdies ir kraujagyslių ligos kaip miokardo infarktas, insultas ir širdies nepakankamumas, kasmet nusineša daugiau nei 20,5 mln. gyvybių. Lietuvos gyventojų mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų – vienas didžiausių Europoje.

Šiemet Lietuvos širdies asociacija kartu su Pasauline širdies federacija bei Europos širdies referencijos tinklu ragina visų šalių vyriausybes ir sprendimus priimančius asmenis parengti veiksmų planą, kaip nugalėti didžiausią pasaulyje sveikatos problemą.

Tyrimais nustatyta, kad viena iš priemonių kovojant su širdies ir kraujagyslių ligomis yra reguliari mankšta. Pratimai padeda mažinti riziką susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, užkirsti kelią kitoms sunkioms ligoms.

Kartais reikia nedidelių pastangų būti žvalesniam ir sveikesniam. Rugsėjo 27 dieną, penktadienį, 10 val. kviečiame prisijungti prie Klaipėdos miesto poliklinikos ir Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro organizuojamos visuotinės mankštos. Kardiologas Mindaugas Malinauskas primins apie širdies ir kraujagyslių ligų riziką bei prevenciją, atsakys į dalyvių klausimus. Po renginio bus galima pasitikrinti kraujo spaudimą, sužinoti kūno sudėties analizę, išbandyti irklavimo treniruoklį. Pageidautinas – raudonas akcentas.

Susitikimo vieta – Klaipėdos miesto poliklinikos pagrindinis įėjimas (jeigu lis, renginys vyks viduje, 1 aukšte).

Prisidėti prie ligų mažinimo galite ir Jūs! Geri įpročiai prasideda nuo mažų žingsnių.

Freepik.com nuotr.

2024-09-23 13:56:12