Poliklinikoje - pirmoji meno paroda

2024 07 02

Klaipėdos miesto poliklinikoje pirmą kartą atidaryta meno paroda. Jos autore tapo tarptautinio verslo žurnalo apie jūrą leidėja, rašytoja bei menininkė Zita Tallat-Kelpšaitė, prieš kelerius metus pradėjusi ir tapyti.

Paroda paremta trijų autorių sinergija: trečiąjį romaną „Susitikimai Geležinio vilko mieste“ sukūrusios Z.Tallat-Kelpšaitės, knygai iliustracijas kūrusios menininkės iš Vilniaus Irmos Leščinskaitės ir dirbtinio intelekto.

Poliklinikos vyriausiasis gydytojas Jonas Sąlyga pasidžiaugė, kad parodos autorė pirmoji iš menininkų sugalvojo eksponuoti savo darbus šioje erdvėje.

„Malonu gydymo įstaigoje matyti žmogų, žinomą ne tik Klaipėdoje, Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Šiuo koridoriumi praeina daug žmonių: medikai, darbuotojai, pasižiūrėti paveikslų užsuka pacientai“, - per parodos atidarymą sakė poliklinikos vadovas.

Zita neslepia sulaukianti klausimų, kodėl eksponuoti savo darbus pasirinko poliklinikoje, o ne galerijoje. „Ten ateina menu suinteresuoti lankytojai, o čia gali užsukti bet koks žmogus, kuriam prireikė medikų pagalbos. Tikiuosi, kad paroda prisidės prie geresnės pacientų savijautos“, - viliasi menininkė.

Šios Z.Tallat-Kelpšaitės parodos iniciatoriumi tapo žinomas gydytojas, pilvo chirurgas Martynas Sokolovas, konsultuojantis pacientus ir Klaipėdos miesto poliklinikoje.

„Tinkama darbinė aplinka nuteikia produktyviam darbui ir rūpesčiui pacientu. Tam įtakos turi ir ilgametė vyriausiojo gydytojo patirtis. Džiaugiuosi, kad menas ir muzika atsiranda arčiau žmonių. Menininkų parodos po gydymo įstaigos stogu Klaipėdoje tampa tam tikru reiškiniu“, - pasidžiaugė M.Sokolovas.

Paroda atidaryta pirmajame Poliklinikos aukšte, netoli registratūros.

2024-07-02 12:35:15